Paul McCartney, legendarny The Beatles  postanowił zebrać swoje kompozycje, by połączyć je w jedną całość, która przypadłaby do gustu każdemu fanowi jego talentu. Co ciekawe wybrano nagrania , które powstały po rozpadzie legendarnego zespołu. Składanka obejmuje zatem  zarówno jego solowe nagrania, jak również te powstałe wraz z zespołami  The Wings oraz The Fireman.  Ekskluzywne wydawnictwo wydano w kilku wersjach : na czterech krążkach CD (Super Deluxe), jest edycja LPs ( Vinyl) oraz także w skromniejsze wydanie składające się  jedynie z  dwóch płyt CD (Deluxe). Album jest dostępny  także w wersji elektronicznej  do pobrania z popularnych serwisów internetowych. Najciekawszą jest wersja  Super Deluxe, gdzie na czterech krążkach  zebrano aż 67 utworów, największych hitów Paul’a McCartney’a takich jak: „ Maybe I’m Amazed”, „Live and Let Die”, „Mull of Kintyre”, „Ebony and Ivory”, „Dance Tonight”, „New” ,”Warm And Beautiful”,” Another Day”, Pipes of Peace”,” We All Stand Together”, “Great Day” czy nowy remix „Say Say Say”.

Pure McCartney ”, najnowszy kompilacyjny album celebruje całokształt twórczości McCartney’a i prezentuje 67 hitów z bogatego dorobku Artysty. Poczynając od debiutanckiego, solowego albumu „ McCartney ” z 1970 roku, a kończąc na takich utworach jak „Hope For The Future” z 2014 roku, który został umieszczony w „Destiny”, jednej z najbardziej nowatorskich gier komputerowych ostatniej dekady. „ Pure McCartney ” to nie tylko fantastyczna składanka łącząca popularną i historyczną muzykę od 1970 do dziś, ale także gratka dla fanów     i kolekcjonerów. Osiągnięcia  Paula McCartney’a, od kiedy stał się członkiem grupy The Wings i zaczął nagrywać solowe albumy, potwierdzały tylko jego talent i charyzmę. Dumnie szły w parze z ośmioma wspaniałymi latami, kiedy współtworzył zespół The Beatles. Paul McCartney    i jego muzyka biła światowe rekordy na listach przebojów, wygrywała niezliczone ilości nagród, wypełniała stadiony na całym świecie i stała się „ścieżką dźwiękową” dla milionów ludzi żyjących przez wszystkie ostatnie pokolenia.

Ja i moja ekipa wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć kolekcję moich nagrań, nie mając niczego innego na myśli jak tylko to, aby wydać coś, co fajnie się słucha” – powiedział Paul McCartney o swoim nowym projekcie. Możliwe, że kompilacja będzie cieszyła słuchaczy w trakcie długiej przejażdżki samochodem albo wieczorem w czasie domowej prywatki. Zastanowiliśmy się nad tym wszyscy razem i wzięliśmy się za różnorodne playlisty, które obejmują rozmaite długie oraz kręte okresy mojej kariery”.

 

Dionizy Piątkowski