Niemiecka oficyna Galileo Music Communication od lat specjalizuje się w prezentacji niekonwencjonalnych nagrań i artystów, które łączy jedna – zdaje się – zasada. Zawsze są to wydawnictwa i projekty artystycznie dopracowane, precyzyjnie wybrane z mnogości podobnych inicjatywach a sami artyści – choć niekoniecznie szeroko znani – są doskonałymi muzykami oraz kreatywnymi indywidualnościami. Galileo MC została założona w 2002 roku jako firma fonograficzna realizujące autorskie projekty, ale także jako oficyna zajmująca się dystrybucją płyt niezależnych firm fonograficznych oraz autorskich wydawnictw artystów. Początkowo Galileo MC specjalizował się w promocji i dystrybucji  tzw. worldmusic ze szczególnym uwzględnieniem „nowej muzyki” z Hiszpanii oraz krajów Ameryki Łacińskiej. W polityce firmy nie było żadnych barier artystycznych, stad też niebawem zakres stylów muzycznych był coraz rozleglejszy. Dzisiaj firma z bawarskiej, niewielkiej mieściny Furstenfeldbruck  prezentuje muzykę z całego świata, a jej flagowymi artystami są m.in. Dulce Pontes, Al Andaluz Project, Carmen Souza, Otros Aires , Miguel Di Genova, Miguel Iven, Dotschy Reinhardt. Dla wielu artystów kontrakt z Galileo MC jest ważnym etapem budowanie sukcesu i kariery a sama firma dokłada wszelkich starań, by nagrania, jakie realizuje zawsze znajdowały się na najlepszym, artystycznym poziomie.

Sztandarowym jest w nowy album fińskiego kwartetu Sväng Harmonica Quartet. Zespół, który powstał w 2003 roku jest jednym z najpopularniejszych, dla którego kreacja unikalnego brzmienia jest naczelną zasada każdego projektu. Kwartet Sväng  tworzą Eero Turkka (chromatic & diatonic harmonica), Eero Grundstrom ( chromatic & diatonic harmonica), Jouko Kyhala (harmonetta, chromatic & diatonic harmonica) oraz Pasi Leino – grający na harmonijce basowej. Zespół ma na swoim koncie wiele doskonałych albumów, z których najważniejsze to „ Sväng Harmonica Quartet plays Sibelius”, „Sväng Plays Chopin”, „Jarryta”, „Karja-La”, „ Schladtzshe”, ”Hauptbahnhof” oraz – najnowszy „Sväng Plays Tango”.

Tango ma wyjątkowe miejsce w sercach Finów, tak szczególną, że stało się częścią muzycznej tożsamości Finlandii ( wraz z Jeanem Sibeliusem, legendą ludową Konsta Jylhä, starymi runosongami i heavy metalową muzyką). Aki Kaurismäki – najbardziej znany fiński reżyser stwierdził przekornie, że „tango to po prostu nasza muzyka narodowa”. Rzeczywiście, w XX wielu, zwłaszcza po II Wojnie Światowej, wiele projektów artystycznych poddanych było modzie tanga. Teksty fińskich tang były prawie zawsze o tęsknocie za utraconą miłością, melodie – choć proste – stawały się w jakimś stopniu- naturalnie melancholijne, a samo tango było i nadal jest jednym z ulubionych tańców ludowych w salach tanecznych. Zresztą fiński taniec tango nie jest zbyt skomplikowany : jest porównywany do…narciarstwa biegowego lub nordic walking. Z takim nastawieniem muzycy Sväng wybrali własną koncepcje dla fińskiego tanga i wtapiając się kompozycjami i nastrojem stworzyli ciekawe muzyczne skojarzenia. Nie unikając stylistyki tanga, bawiąc się romantycznymi uniesieniami wydobywają piękno, prostych, ludowych melodii nadając im swoimi aranżacjami nowego wyrazu. Zresztą tango  zawsze było nieodłączną częścią muzyki Sväng; ani jeden koncert w  kilkunastoletniej historii zespołu nie odbył się bez przynajmniej jednego tanga. Teraz muzycy uraczyli swoją publiczność znakomitym albumem „Sväng Plays Tango„.

Dionizy Piątkowski