To niewiarygodne, że minęło dziesięć lat, odkąd po raz pierwszy rozpoczęłam pracę z miłości do bluesa, kierując się wyłącznie pasją i bez żadnej wiedzy branżowej – mówi Sallie Bengtson, prezes Nola Blue Records. Cieszyłam się osiągnięciami, przeżyłam kilka druzgocących rozczarowań i przeżyłam po drodze niezliczone doświadczenia i emocje. Mam nadzieję, że w jakiś sposób udało mi się wywrzeć tak pozytywny wpływ na społeczność bluesową, jak blues zawsze miał na mnie”.

W 2014 roku Sallie Bengtson, absolwentka Albright College oraz legendarny weteran bluesa i rhythm and bluesa Benny Turner założyli wytwórnię Nola Blue Records, by wraz z edycją albumu “Journey” ( Benny’ego Turnera) stworzyć ogromny katalog nagrań, sesji oraz płyt, które perfekcyjnie dokumentują dziedzictwo artystów bluesowych i wspierają młode talenty. W ciągu kolejnych lat katalog oficyny powiększył się o kilkadziesiąt tytułów a projekty ze znaczkiem Nola Blue Records oraz artyści otrzymali  prestiżowe laury i  nagrody. Wielu z nich to laureaci tej najważniejszej, Blues Music Awards ( Benny Turner, Frank Bey, John Németh, Clarence Spady, Trudy Lynn i The Love Light Orchestra). We wrześniu 2020 roku wytwórnia Nola Blue Records została uznana przez The Josie Awards za „Wytwórnię Płytową Roku”. Z czasem projekt rozrósł się do kolejnej oficyny Blue Heart Records oraz prężnej firmy Blind Raccoon zajmującej  się ogólnoświatową dystrybucją, promocją i usługami marketingowymi obu wytwórni oraz związanych z  Blue Heart Records oraz Nola Blue Records artystów.

Dziękuję Benny’emu Turnerowi – mówi Sallie Bengtson. Za zaufanie i wiarę we mnie na początku tej podróży oraz za jego niekończące się wsparcie i zachętę; mojej rodzinie za cierpliwość i zrozumienie wielu długich dni, nocy i weekendów spędzonych na urzeczywistnianiu moich marzeń; Betsie Brown, Debra Clark i Tyler Faulkner, które odegrały kluczową rolę we wspieraniu rozwoju Nola Blue. Tak naprawdę moją wdzięczność kieruję do wszystkich, których spotkałam, od których się uczyłam, z którymi współpracowałam i których reprezentowałem przez ostatnie dziesięć lat. Wymienienie wszystkich byłoby niemożliwe”.

Katalog Nola Blue Records  jest nie tylko imponujący, ale także ważny, jako dokument autentycznej, dzisiejszej amerykańskiej sceny bluesowej. Znamienita część nagrań Nola Blue Records obejmuje projekty, jakie przygotowuje gitarzysta, kompozytor i autor tekstów Benny Turner. Okolicznościowy album „Breakin’ News: Nola Blue Records 2014-2024” zawiera zatem nagrania z albumów oficyny, które z wielu powodów okazały się dla ważne dla wytwórni oraz artystów. Ta specyficzna „soulful selection of musical milestones” zawiera nagrania gwiazd Nola Blue Records, jak Benny Turner, Cash McCall, Frank Bey, Clarence Spady, Trudy Lynn, John Nemeth, Lil’ Jimmy Reed I The Love Light Orchestra.

Dionizy Piątkowski