The Women Who Raised Me” – nowy album Kandace Springs. Sesja  zawiera piosenki, które były wykonywane wczesniej  przez takie ikony muzyki jak Ella Fitzgerald, Roberta Flack, Astrud Gilberto, Lauryn Hill, Billie Holiday, Diana Krall, Carmen McRae, Bonnie Raitt, Sade, Nina Simone czy Dusty Springfield. Teraz w urokliwej interpretacji Kandance Springs. Album „The Women Who Raised Me” zawiera także duet z Norah Jones. To jest album jaki zawsze chciałam nagrać – mówi Kandace Springs.  Jest wyrazem mojego szacunku i wdzięczności dla tych wszystkich wspaniałych wokalistek, od których tak wiele się nauczyłam. Od każdej czegoś nowego, innego, dzięki czemu jestem teraz tu gdzie jestem”.

Portal JazzSoul tak rekomenduje najnowszy album : „ Śpiewa tak, że wydaje się zwiewnym aniołem. Głos ma tak ciepły, że każdy chłopak w ciemno przytuliłby się do niej bez wahania. Ustawiony na pierwszym planie fortepian charakteryzuje krystalicznie czyste brzmienie, wydobywanie pełnych nut z luźnym oddechem między nimi. Łagodne, w niezbyt szybkich rytmach granie, świetnie nadaje się na wieczorne relaksowanie, toteż nie należy rozpatrywać go w kategoriach czysto jazzowych. Zakwalifikowanie tego jako muzycznej tapety, byłoby absolutnie obraźliwe, bo wszystko zrobione jest ze smakiem, zamysłem i bardzo starannie wykonane”.

Album został przygotowany  przez Larry’ego Kleina ( producenta m.in. Diany Krall, Joni Mitchell i Herbie’go  Hancocka), który odpowiedzialny był także za „Soul Eyes” – debiutancki album Kandace Springs  z 2016 roku. W nagraniu nowej płyty Kandace Springs  udział wzięli .in.: gitarzysta Steve Cardenas (  z zespołu Norah Jones), basista Scotta Colley ( nagrywający m.in. z Carmen McRae) i perkusista Clarence Penn ( z trio Diany Krall). Kandace Springs  wspaniale gra na fortepianie i ujmująco śpiewa wielkie, popularne standardy jazzu i muzyki rozrywkowej. Amerykańska wokalistka na swoim koncie ma współpracę m.in. z takimi gwiazdami jak Ghostface Killah (Wu-Tang Clan) czy perkusista i producent Karriem Riggins (Common, J Dilla, Kanye West). Na na płycie The Women Who Raised Me pojawiają się także Christian McBridge ( „Devil May Care”), saksofonista David Sanborn  ( „I Put a Spell On You”)  i Norah Jones, z którą Kandace Springs wspólnie zaśpiewały wielki hit  Elli Fitzgerald „Angel Eyes”.

Kandace Spring jest gwiazdą gali festiwalowej Ery Jazzu 2020,  1 lipca w poznańskiej Auli UAM.

Dionizy Piątkowski