Krystian Zimerman – jest laureatem głównej nagrody IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1975. Jest dzisiaj genialnym pianistą, który od dekad kroczy własnym rytmem budując swoją światową karierę i zachwyt dla muzyki, która gra. Nagroda w Konkursie Chopinowskim otworzyła przed młodym pianistą ogromne możliwości i najbardziej prestiżowe estrady. Światową karierę koncertową rozpoczął już w 1977 roku koncertując na festiwalach w Salzburgu oraz w Londynie. Koncertował w najlepszych salach Europy, Japonii i USA, partnerowali mu najwybitniejsi dyrygenci: Witold Rowicki, Stanisław Skrowaczewski, Andrzej Markowski, Herbert von Karajan, Bernard Haitink, Leonard Bernstein, Claudio Abbado, Kirył Kondraszyn; jako kameralista koncertował z Kają Danczowską, Gidonem Kremerem, Heinzem Holligeremn.
W 1999 roku dla uczczenia 150 rocznicy śmierci Chopina powołał Polish Festival Orchestra, z którą dał 41 koncertów w Europie i Stanach Zjednoczonych, wykonując (w roli pianisty i dyrygenta) oba koncerty fortepianowe Chopina. Dyskografia polskiego pianisty jest imponująca i zawiera nagrania zarówno zrealizowane dla Polskich Nagrań, jak i legendarnej Deutsche Grammophon, dla której jest jednym z najważniejszych artystów. To w tej oficynie pojawiły się jego interpretacje dzieł Grażyny Bacewicz , Beethovena (m.in. wszystkie koncerty fortepianowe), Chopina (m.in. oba koncerty fortepianowe), Mozarta, Schuberta, Brahmsa, Schumanna, Liszta, Griega, R.Straussa, Szymanowskiego, Ravela, Debussy’ego i Lutosławskiego. Tym razem Krystian Zimerman dotrzymuje obietnicy złożonej Leonardowi Bernsteinowi celebrując setne urodziny kompozytora nagraniem jego fascynującego dzieła „The Age of Anxiety”. Polski pianista był solistą LSO’s Bernstein Festival w 1986 roku i tam zapadła decyzja o realizacji nowego nagrania wraz z Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Simona Rattle. Nagrania „The Age of Anxiety” Krystian Zimerman dokonał w czerwcu 2018 roku wraz Filharmonikami Berlińskimi oraz Sir Simonem Rattlem, który po raz ostatni wystąpił wtedy jako główny dyrygent tej orkiestry.
Leonard Bernstein był artystą niezwykle żywiołowym i spontanicznym. Kiedy wpadał na jakiś pomysł natychmiast chciał go realizować. Jako siedemdziesięciolatek, tuż po wykonaniu z Krystianem Zimermanem swojej II Symfonii „Wiek Niepokoju”, zapytał pianistę za kulisami: „Zagrasz to ze mną, gdy będę miał 100 lat?”. Krystian Zimerman oczywiście chętnie na to przystał, i mimo, że kompozytorowi nie dane było dożyć tej daty (zmarł 2 lata po wspomnianym koncercie), pianista pamiętał o danym słowie. Nagranie II Symfonii „Wiek Niepokoju” ukazuje się w rocznicę setnej rocznicy urodzin Leonarda Bernsteina. „Dwa lata przed setnymi urodzinami Lenny’ego – wspomina Krystian Zimmerman – uświadomiłem sobie, że to już niedługo. Ponownie zajrzałem do jego muzyki – jest niezmiennie doskonała. Mnóstwo w niej zabawy, i jest tak bardzo podobna do niego samego – z całą świeżością, elastycznością i szaleństwem jego osobowości”.