Autorski projekt muzyczny Małgosi Wawruk, inspirowany jej artystycznymi fascynacjami i nostalgicznymi wspomnieniami, sięgającymi okresu dzieciństwa. Spotykają się w nim, w śmiałych połączeniach, motywy zaczerpnięte ze źródeł bardzo od siebie oddalonych: z polskiej tradycji ludowej i z piosenki poetyckiej, z muzyki dawnej i ze współczesnej awangardy, z jazzu i z piosenki popularnej. Wszystko to przefiltrowane przez artystyczne osobowości zaprzyjaźnionych kompozytorów, aranżerów i wykonawców. W rezultacie powstało kilkanaście utworów łączących w oryginalny sposób brzmienie ludzkiego głosu, instrumentów akustycznych i wyrafinowanej elektroniki w rozmaitych konfiguracjach stylistycznych.
Małgorzata Wawruk to zdolna wokalistka , która sięga po różne techniki i style wykonawcze: od muzyki dawnej przez muzykę współczesną, piosenkę, aż po opracowania muzyki tradycyjnej. Jest współzałożycielką i wokalistką olsztyńskiego zespołu ProForma, z którym zrealizowała spektakl muzyczny i płytę „Niemen a cappella” oraz koncerty Bobby’ego McFerrina z projektem VOCAbuLarieS. Jako wokalistka wystąpiła w kilku projektach fonograficznych („Talizmany”, „Czekając na koniec świata”, „Słowoświaty”), z sukcesem realizuje także własne przedsięwzięcia muzyczne a jej głos prezentuje się znakomicie zarówno w lirycznych kantylenach, jak w postmodernistycznych eksperymentach muzyki współczesnej. Wśród kilkunastu, stylistycznie zróżnicowanych piosenek znalazła się pięknie zaśpiewana ballada „Ja nie chcę spać” Krzysztofa Komedy z tekstem Agnieszki Osieckiej.
Pięknie wydany album „Źródła” zrealizowała w formie prezentującej wokalistkę z kilku perspektyw. „Nagrany materiał podzieliłam na dwie, odmienne stylistycznie części – wyjaśnia genezę albumu Małgosia Wawruk. Trochę jak dwie strony płyty winylowej: pierwszą, lżejszą- opracowaną przez Marcina Wawruka i Rogera Treece i drugą, bardziej awangardową -przygotowaną wspólnie z kompozytorem Jarkiem Kordaczukiem. Mostem łączącym te dwa światy jest utwór „Źródła”, który zaśpiewałam z artystami wywodzącymi się z obszarów muzyki odległych od siebie: wokalistką jazzową Agnieszką Hekiert, Basią Raduszkiewicz, wykonującą piosenki poetyckie, z dyrygentem chóralnym Marcinem Wawrukiem, i brazylijskim perkusjonistą Celio de Carvalho. Do pracy nad projektem zaprosiłam także artystów, których bardzo cenię za ich kunszt i pasję muzyczną: czarodzieja kontrabasu Sebastiana Wypycha, poetę perkusji jazzowej Czarka Konrada, pianistę Jacka Skowrońskiego — czujnego akompaniatora, obdarzonego piękną wyobraźnią harmoniczną oraz wspaniały kwartet smyczkowy New Art Ensemble i przyjaciół z zespołu wokalnego ProForma”.