Colours Of Tango” to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji. Miłość do tanga połączyła dwoje młodych, łódzkich muzyków oraz argentyńskiego śpiewaka Oscara Ovejero, dając początek wspólnemu projektowi artystycznemu „Colours Of Tango”.

 Chyba żaden inny taniec nie może poszczycić się muzyczną karierą podobną do tej, która stała się udziałem tanga. Z ulic i szemranych lokali Buenos Aires znalazło ono drogę na salony i do środowiska profesjonalnych tancerzy, wyruszając z Ameryki Łacińskiej podbiło cały świat, a za sprawą Astora Piazzolli trafiło na najważniejsze sale koncertowe jako uznana część ambitnego repertuaru. W podróż śladami wszystkich kolorów tanga zaprasza duet młodych muzyków rodem z Łodzi – Anety i Konrada Salwińskich. Dźwiękom harfy i akordeonu towarzyszy naturalny i pełen temperamentu głos argentyńskiego śpiewaka Oscara Ernesto Ovejero. Kunszt trójki artystów pozwala słuchaczowi całkowicie zatopić się w wypełnionym melancholijną zmysłowością świecie tanga.

Oscar Ernesto Ovejero,  rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duet instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii – Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga. Istniejący od 2007 roku łódzki duet Milonga tworzony przez Anetę i Konrada Salwińskich  współpracuje z argentyńskim śpiewakiem Oscarem Ernesto Ovejero od kilku lat. Oryginalne instrumentarium tworzone poprzez symbiozę brzmienia tak odmiennych i na pozór odległych od siebie instrumentów jakimi są akordeon i harfa zyskało wspaniałe uzupełnienie w pełnym emocji, zmysłowym wokalu urodzonego w Buenos Aires artysty. Repertuar albumu  składa się z  opracowań klasyki tanga takich mistrzów jak Astor Piazzolla, Carlos Gardel czy Angel Villoldo. Autorem wszystkich aranżacji jest akordeonista Konrad Salwiński. Wśród znanych standardów „La Cumparsita„, „Oblivion” czy bodaj najsłynniejszy w tym zestawie „Libertango„, znajduje się także wspólna, utrzymana w konwencji argentyńskiego tango, kompozycję łódzkiego akordeonisty i Oscara Ernesto Ovejero ” Estrella de medianoche„. Niezwykle ciekawie brzmią także perfekcyjnie rozgrywane znane kompozycje „Milonga de mis amores” legendarnego bandeonisty Pedro Laurenza, „El Floreo” Roque Biafore, czy „S’il vous plaît„, „Oblivion” , przebojowe i popularne „Libertango” Astora Piazzolli czy także – tego genialnego kompozytora – balladowa „Chiquilin de Bachin„. Pokazując „kolory tango” album zdecydowanie faworyzuje kompozycje Astora Piazzolli ; aż pięć utworów wybrano z dorobku kompozytora powszechnie uważanego za współtwórcę sukcesu tanga, a zarazem twórcę gatunku muzyki określanej  dzisiaj mianem ”nuevo tango”. Album „ Colours Of Tango”  jest najprzedniejszą prezentacją brzmienia, jakie być może bliskie było Piazzolli  i całej ludowej stylistyce argentyńskiego tańca.

Dionizy Piątkowski