Troy „Trombone Shorty” Andrews to lider i frontman Trombone Shorty & Orleans Avenue – bezkompromisowego, funkującego brass bandu, który łączy w sobie rockową dynamikę i urok tradycji Nowego Orleanu z jazzową improwizacją. Kolejny album puzonisty, wokalisty i kompozytora z Nowego Orleanu nagrany  został dla prestiżowej Blue Note Records z brzmieniem przypominającym najlepsze produkcje Quincy Jonesa. Troy „Trombone Shorty” Andrews ma talent, wrodzoną charyzmę i niezwykłą umiejętność łączenia muzycznej przeszłości z teraźniejszością. Artysta do swoich największych inspiracji zalicza Jimiego Hendrixa i Jamesa Browna. Jest przy tym całkowicie oddany muzyce i kulturze Nowego Orleanu.

Parking Lot Symphony” to pierwszy album Trombone Shorty & Orleans Avenue wydany przez Blue Note Records. Krążek w oryginalny sposób łączy klasykę z nowoczesnością. Usłyszymy tu typowe dla brass bandu uliczne rytmy, przeplecione z funkiem, R&B, a także rockiem. Album pokazuje, że Troy Andrews to utalentowany kompozytor, a także wybitny multiinstrumentalista, który z powodzeniem gra nie tylko (jak wskazuje jego pseudonim) na puzonie, ale też na tubie, trąbce, a nawet gitarze. Trombone Shorty opisuje  swoją muzykę  jako „ funkowe, podobne do płyt Jamesa Browna, zmieszane z The Meters i Neville Brothers. Chłopakom podoba się to, co zrobiliśmy, więc można powiedzieć, że spełniły się nasze marzenia. Producent  Chris Seefried  jest wielkim fanem zespołów nowoorleańskich, czego wcześniej nie wiedziałem. Słuchając jego muzyki i widząc, w jakim kierunku obecnie podąża, od początku czułem, że będzie dla nas świetnym towarzyszem. Jest wspaniałym producentem, więc był w stanie zrozumieć naszą pracę, skupić się na niej, a jednocześnie pokazywać nam różne inne rozwiązania „ .

Poprzedni projekt Troy „Trombone Shorty” Andrewsa to nominowana w 2010 roku płyta „ Bachatown „ oraz  „ For True”, który przez 12 tygodni utrzymywało się na szczycie zestawienia Billboard Contemporary Jazz. Od tego czasu Andrews wystąpił w różnych projektach z takimi muzykami, jak Zac Brown czy Eric Clapton, Rod Steward i Cee Lo Green a także rozwinął swój program mistrzowski realizowany przez założoną przez siebie fundację Trombone Shorty na Tulane University. Pojawił się na okładkach magazynów Downbeat i Jazziz, wystąpił w programach ConanThe Tonight ShowJimmy Kimmel LiveLate Night With Jimmy FallonAustin City Limits a także zagrał w realizowanym przez HBO serialu „Treme. Zespół został również wybrany do koncertu zamykającego New Orleans Jazz & Heritage Festiwal w 2013 roku. To wielki honor dla muzyków i gratka dla fanów jazzu. Ale dla Andrewsa największym wydarzeniem był występ w Białym Domu w lutym 2012 roku. „To był sen, który wracał do mnie ponad 50 razy. Kiedy zaczęliśmy grać, zapomniałem, że jestem w Białym Domu. Stałem na scenie wraz z największymi muzykami wszechczasów: B.B.King’em, Mickiem Jaggerem, Bookerem T. Jonesem, Jeffem Beckiem, Susan Tedeschi, Derekiem Trucksem, Garym Clarkiem Jr. i wieloma innymi. Kiedy odwróciłem się w stronę publiczności zobaczyłem prezydenta Stanów Zjednoczonych i Pierwszą Damę. „To nie może być prawda – pomyślałem ”. W  2011 roku został nominowany do nagrody Grammy Award. Jego wirtuozeria i pełne energii koncerty zdobyły mu wielu oddanych fanów na całym świecie. Dzięki swej wirtuozerii, zamiłowaniu do muzyki i umiejętności zjednywania sobie ludzi podąża wciąż za swą pasją z pokorą i bezpretensjonalnością, uzupełniając kolejne wątki swej historii tak jak pełna jest muzyka, którą tworzy.

 

 

 

Dionizy Piątkowski