Tomasz Lach: Dionizy, książka dotarła. WSPANIAŁA! REWELACJA!! Bardzo dziękuję i Gratuluję!!! Dokonałeś tego, o czym my pozostali tylko mówiliśmy, nie mając wystarczającej wiedzy. A teraz jest! To kolejny, kluczowo ważny, kamień milowy wiedzy i narracji o Krzysztofie Komedzie. A jak wspaniale edytowana i wydana! Znakomity pomysł z Twoimi komentarzami przy tytułach. To się czyta jak fascynujący serial! DZIĘKUJĘ!                                                              

Tomasz Gregorczyk/Jazz Forum: „Komeda on records” to znakomita pozycja dla poszukiwaczy muzycznych osobliwości i ciekawostek. Książka nie jest wyłącznie pozycją obowiązkową dla komedologów, ale też książką-zaproszeniem dla tych wszystkich, którzy przygodę odkrywania tej muzyki mają jeszcze przed sobą.

Magda Wiklińska/For Tune Records: Ależ to piękne!!! Niesamowita praca, ogrom pracy!!! z miłością! Chapeau bas!!! Dziękujemy za pamięć o nas i przemiłą dedykację.  Dumni i wzruszeni, bardzo dziękujemy!

Leszek Kułakowski: Respect Dioni. Kochajmy Muzykę !

Rafał Gruszczyński/Jazz Radio: Książka Piątkowskiego jest unikalna. Uświadomiła mi, że muszę nieco uzupełnić swoją bibliotekę nagrań Komedy. Czytając kolejne opisy płyt bardzo chciałem złapać autora na jakimś błędzie, nieuwzględnieniu jakiejś istotnej sesji. Niestety nie udało się. 

Piotr Iwicki: Z radością odnotowałem pojawienie się wspaniałej pozycji książkowej, która jest efektem wielkiego, ambitnego planu animatora życia muzycznego, wydawcy, producenta i najzwyczajniej człowieka jazzu – Dionizego Piątkowskiego. To on stoi za kompendium wiedzy zatytułowanym „Komeda on records”. To pierwsza niemal encyklopedyczna  próba usystematyzowania rozleglej twórczości Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego. Kompleksowe kompendium pióra Piątkowskiego obejmuje  życie, muzykę i czas Komedy, kompletną dyskografię w tym oryginalne okładki, personalne składy poszczególnych sesji i kompozycje, ot prawie trzysta płyt komedowskich oraz filmografię i bibliografię artysty.

Bogdan Ratajczak : Drogi Dionizy! Zaszyłem się w lekturze i muzyce. Niespodzianka w Twoim stylu! Trudno to ogarnąć, ale powoli wracam ze sfer uniesienia. Nie wiem jak dziękować, bo to nie częste. Powiem więc krótko. Szacunek dla tego, co robisz i czym się dzielisz. Ściskam serdecznie pozostając w stanie małego upojenia i euforii. Wykaz płyt uzmysłowił mi, że jeszcze trochę wysiłku muszę dokonać, bo kilka pozycji z różnych przyczyn (głównie przyziemnych ) pominąłem. Jednak krok po kroku…

Adam Kowalczewski: Trudno w słowach wyrazić podziw i szacunek dla Autora za tę nie do przecenienia wieloletnią pracę, która dała tak wyjątkowy, wspaniały efekt. Dioni – najniższe z ukłonów! Poza tym dziękuję Ci najserdeczniej za jedną z najwspanialszych dedykacji, jakie w życiu dostałem. Jestem wzruszony.

Dariusz Doroziński: Z wielką radością dzisiaj w Szkole pokazałem i rozdałem otrzymane podarunki moim uczniom. Oczywiście nie obyło się bez wyścigu, kto pierwszy będzie czytał, przeglądał, odsłuchiwał … Jak to z młodzieżą. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Pana podejście i hojność.Komeda on records – to fenomenalna dla Mnie i dla Nas pozycja. Pełni podziwu za trud i profesjonalizm winszujemy wydawnictwa !!! Prosimy także jeśli to możliwe o pozostawieniu Nas, Naszego Klubu Jazzowego we wdzięcznej pamięci.

Janusz Łojek: Pańska książka jest znakomitą i niezwykle potrzebną. Bardzo dziękuję i podziwiam solidność !”

Łukasz Gliński: Dzisiaj do Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie dotarło niezwykłe, kolekcjonerskie wydawnictwo – KOMEDA ON RECORDS autorstwa znanego dziennikarza muzycznego, promotora jazzu, autora pierwszej polskiej Encyklopedii Muzyki Rozrywkowej – JAZZ i wielu innych publikacji – Dionizego Piątkowskiego. Jest to wspaniale wydane kompendium zawierające kompletną dyskografię Krzysztofa Komedy (oryginalne okładki, składy i kompozycje), oraz prawie trzysta płyt „komedowskich”, a ponadto filmografię i bibliografię Komedy. Dla fanów Komedy „must have”, a dla jazzfanów okazja do poszerzenia wiedzy i świetny przewodnik do uzupełnienia dyskografii . Dziękuję za piękną imienną dedykację i gorąco polecam!

Paweł Brodowski: Brawo Dioni. Dzięki i gratulacje !

Daniel Sienkowiec: Książka dziś do mnie dotarła – jest przepięknie wydana, widać na jej kartach serce i miłość Autora do twórczości Krzysztofa. Po prosu niesamowite kompendium wiedzy, a ile drobiazgowych i cennych wiadomości! Czytam teraz i nie mogę się oderwać! (np. Maciej Strzelczyk Trio – płyta „Komeda…” wydana w kilkunastu egzemplarzach: ależ biały kruk!). Jeszcze raz dziękuję Ci za tą wyjątkową lekturę.

Andrzej Winiszewski: Warto wracać do Komedy… tym bardziej, że na to wydawnictwo czekaliśmy od lat!. Dionizy Piątkowski umieścił w swoim książkowym zestawieniu Komeda on records blisko 300 płyt wydanych w ostatnim ponad półwieczu z muzyką Krzysztofa Komedy w przeróżnych wykonaniach, aranżacjach i wydawniczych wersjach. Jeśli szukacie przewodnika po muzyce Komedy na płytach rozsianych niemal po całym świecie to właśnie się ukazał.

Stanisław Sobóla/Polonia Records: Wspieram Cię, podziwiam i bardzo szanuję. Jesteś w tej „branży” wielki …

Wolfram Knauer/ Darmstadt Jazz Institute:  „Komeda on Records” Dionizego Piątkowskiego poświęcona jest wyłącznie muzyce Krzysztofa Komedy. Jego książka jest rodzajem opatrzonej adnotacjami dyskografii, w której autor opisuje okoliczności i znaczenie nagrań Komedy, a także wymienia reedycje i nagrania nad realizacją nagrań z lat 1956-1968, a także nagrania innych, zwłaszcza polskich artystów.

Ryszard Gloger: Moje szczere gratulacje za kawał benedyktyńskiej roboty,którą musiałeś niewątpliwie wykonać. Już tytuł książki KOMEDA ON RECORDS daje wyobrażenie, co się za tym kryje od strony warsztatowej.Trudno nie docenić takiej pracy…Ponieważ to
„niekomercyjne wydawnictwo kolekcjonerskie”, puchnę z dumy. Znając Twoje doświadczenia wydawnicze i wymagania z tym związane, nie spodziewałem się jednak takiego poziomu wydawnictwa. Nawet w czasach lekkiego kryzysu. Okładki w kolorze, reprodukcje w bardzo dobrym rozmiarze z wszystkimi niuansami i szczegółami oryginałów. Teraz może nastąpić to co tygrysy lubią najbardziej czyli powolne
studiowanie zawartości, kartka po kartce, płyta po płycie. Na pierwszy rzut oka, pomyślałem nie jest ze mną tak źle, skoro znam i często mam wiele z umieszczonych płyt. Ale sztuka polega na tym, że ktoś to zebrał, wyselekcjonował, opatrzył komentarzem. Raz jeszcze gratulacje i podziękowania.

Janusz Korbiński: Zbieraczowi muzycznych sytuacji, płyt winylowych , takich jak ja, to bezcenne dzieło Dioni, Twoje dzieło, gratuluję realizacji. Każdej nocy czytam kilka godzin, zamiast polityki zagości u mnie Komeda i Era Jazzu, Dzięki Tobie najbardziej rozpoznawalne jazzowa marka dla wyższej kultury muzycznej …                                                                                               

Mirosław Rzepa: Jazzowa Rewelacja!!!!  Gratuluję!!

Jarek Wierzbicki: Po pierwszym „przewertowaniu” tego wydawnictwa, od razu widać jak tytaniczną pracę wykonał Dioni, by zebrać w jednym tomie opisy chyba wszystkich albumów tak winylowych jak CD na których pojawiły się kompozycje Krzysztofa Komedy. Powiem tak, dla mnie, jako audiofila i winylożercy, kochającego twórczość Komedy, to bardzo ” niebezpieczna” lektura. Bo i owszem trochę płyt z muzyką Komedy mam, ale patrząc na zawartość tego zbioru… Teraz się zacznie szukanie brakujących tytułów. Dioni z całego serca dziękuję za ten cudowny prezent. Love & Peace & Jazz & Komeda!

Marcin Żyski: Prawie trzysta płyt komedowskich”, WOW 

Adam Kowalewski: Tak, to swego rodzaju katalog płyt z muzyką Komedy w Jego wykonaniu i przepuszczoną przez filtr muzycznej wrażliwości innych muzyków. Katalog (w formie), ale bardzo osobisty. Setki tytułów, okładek, tysiące ciekawostek, ogromna wiedza – zadziwiająca. Na dodatek – specjalnie dla mnie – autograf Autora znanego mi z innych publikacji. Serdecznie dziękuję! A książkę polecam!

Andrzej Szatkowski: właśnie przeglądam książkę: „KOMEDA on records”. Autor: Dionizy Piątkowski . Wydano nakładem Era jazzu. Pięknie wydana, z czytelnym układem. Bogato ilustrowana. Zawiera interesujące opisy płyt i zdarzeń. Bardzo wartościowa pozycja, nie tylko dla kolekcjonerów krążków, ale dla wszystkich miłośników jazzu i dobrej muzyki. Ukazująca dorobek i spuściznę wielkiego Polaka. Dla mnie też wyjątkowa ze względu na dedykację. Pięknie dziękuję, Dioni. Sprawiłeś mi prawdziwą radość.

Zbyszek Baszczuk: Klasa sama w sobie ! Brawo !

Tomek Wojciechowsky: „Komeda on records” to taki Discogs, ale w formie książkowej tyle, że bez bootlegów, reedycji (także tych remasterowanych). Publikacja kolekcjonerska autorstwa Dionizy Piątkowskiego próbuje w jednym miejscu zebrać nagrania Krzysztofa Trzcińskiego, a także stworzyć fonograficzną sieć połączeń z jazzmanem i kompozytorem. Są więc nie tylko nagrania studyjne Komedy, ale zapisy koncertów, ”składanki” na których Krzysio wystąpił oraz projekty inspirowane muzyką jazzmana i kompozytora. Pozycja obowiązkowa dla komedofila, kolekcjonera muzyki oraz jazzfana. Czyli dla mnie   Wam też oczywiście polecam. Autorowi serdecznie dziękuję za dedykację  I teraz zaczynam lekturę i symultaniczne polowanie na wszystkie (no prawie wszystkie) pozycje z katalogu Piątkowskiego. Dobra robota! 

Edward Nowak: Dzisiaj dotarła do nas super przesyłka, dzieło Dionizego Piątkowskiego, jest to opis płyt, które zawierają kompozycje Krzysztofa Komedy dokonanych przez Niego oraz innych artystów, ogromna praca i kompedium wiedzy dla każdego fana Jazzu, polecamy ! i pozdrawiamy autora.

Ewa Kałużna: Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy polski twórca muzyki znalazł takiego pasjonata, jak Komeda – Piątkowskiego, który zebrałby i opisał jego dzieła w sposób usystematyzowany i pełny. W opracowaniu i komentarzach „Komeda on Records” ujęto nagrania i wydawnictwa, które znajdowały się dotąd w prywatnych archiwach, oraz w studiach nagraniowych i taśmotekach radia. Płyty te stworzyły dyskografię wydawnictw okolicznościowych oraz kompilacji. Ogromna płytoteka uwzględnia także wydawnictwa, które powstały z inspiracji kompozycjami Komedy. Szczególnie ważny okazał się wybór płyt, zrealizowanych i wydanych w Polsce, i nagranych przez polskich artystów. W kompendium „Komeda on Records” przedstawiono zestaw wszystkich ważnych nagrań, zrealizowanych przez muzyków jazzowych i rozrywkowych. Wydawnictwa uszeregowane są według dat ich publikacji, co pozwala uchwycić chronologię premier płytowych, filmowych i książkowych, oraz wznowień i reedycji, a także wydań „pirackich”, czy publikacji nigdzie formalnie nie odnotowanych. Informacje faktograficzne Dionizy Piątkowski opatrzył autorskim komentarzem, entuzjasty i kolekcjonera muzyki Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego.

Marek Szablikowski: Dionizy Piątkowski bez Komedy nie może zasnąć, stąd następne wydawnictwo dotyczące Jego biografii, książki jakiej o podobnym charakterze w Polsce nie było. W dużym skrócie: Dioni pokazuje zdjęcia wszystkich płyt z muzyką Komedy, plakatami i miejscami występów, filmy z Jego muzyką, wydawnictwami na temat mistrza. Wydawnictwo jak zwykle na wysokim poziomie technicznym. Gratka dla kolekcjonerów.

Janusz Szrom: Świetne i pomysłowe opracowanie. Nakład limitowany. Gratuluję!!! Posiadam i gorąco polecam!   

Dominik Górny: Książkę „Komeda on records” czyta się jak zapis koncertu, gdzie libretto staje się pretekstem do odnalezienia własnego brzmienia w płytotece przeżyć. Zarówno dla czytelnika jak i dla twórcy publikacji, są one autorskie. Przypomnijmy, Dionizy Piątkowski to biograf Komedy oraz autor monografii „Czas Komedy”.

Rafał GarszczyńskiKsiążka „Komeda On Records” Dionizego Piątkowskiego jest pozycją pionierską i unikalna. Uświadomiła mi, że muszę nieco uzupełnić swoją bibliotekę nagrań Komedy. Czytając kolejne opisy płyt bardzo chciałem złapać autora na jakimś błędzie, nieuwzględnieniu jakiejś istotnej sesji. Niestety nie udało się… Taka książka powinna ukazać się niezwłocznie w języku angielskim i stać się materiałem promującym polską kulturę na całym świecie. Wiem, że czasy trudne, ale może znajdzie się jakiś grant na tłumaczenie, czego niniejszym publicznie się domagam.

 

Dionizy Piątkowski