Wielebny Freakchild to popularny artysta, ze sporym dorobkiem płytowym prezentującym specyficzne połączenie bluesa z elementami muzyki psychodelicznej,  folka, country i ekspresyjnego moralizatorskiego przesłania. Freakchild dorastał na amerykańskich Hawajach poznając zarówno arkana muzyki klasycznej (matka była pianistką klasyczną), jak i klasycznego, kontynentalnego bluesa, do którego entuzjazm rozbudził w nim ojciec. Reverend Freakchild jest nadto absolwentem Northeastern University w Bostonie, gdzie uzyskał dyplom z filozofii i religii. To ważne doświadczenie przeniósł na grunt muzyki, która stała się jego życiową drogą i filozofią. Album „Songs of Beauty for Ashes of Realization” jest siedemnastą, autorską płytą Wielebnego Freakchilda.

Początkowo gitarzysta i wokalista grał  wraz z lokalnymi muzykami ( Melvin Seals, Marka Karan, Chis Parker, Jay Collins), potem w rockowej formacji Soul Coughing,  w Bostonie zawiązał zespół Bananafish, który stylistycznie połączył zarówno alternatywny rock, jak i melodykę bluesa. Reverend Freakchild pojawiał się także w innych popularnych zespołach Wschodniego Wybrzeża (Neptune Ensemble, Soul Miners, Lucky Devils i Cosmic All-Stars) , był także solistą Metro Mass Gospel Choir, z którym występował  na  najważniejszych estradach Nowego Jorku ( od Carnegie Hall, Avery Fisher Hall w Lincoln Center po Town Hall).

 Reverend Freakchild jest buddystą, Dharma Bum i Obywatelem Wszechświata, ale  to muzykę uważa za swoją religię, stąd jego trwające całe życie dążenie do odkrywania bluesa. „Moją religią jest muzyka. Poprzez piosenkę widzę swoja przemianę ” – wyznaje artysta. „Songs of Beauty for Ashes of Realization” ukazuje, jak artysta inspiruje się różnymi stylistykami i przekształca swoje kompozycje w swoiste bluesowe hymny. Reverend Freakchild w postrzeganiu bluesa łączy się wiele muzycznych elementów, od prawdziwego blues shuffle, przez wpływy folkowe, aż po psychodeliczny blues. Nie ma dla niego ograniczeń, wszystkie opcje są otwarte a standard bluesowy Rev. Freakchilda zyskuje nowy wymiar.

Dionizy Piątkowski