Antonio Sanchez  to przecież jeden z najwybitniejszych perkusistów światowego jazzu, kompozytor, band leader oraz czterokrotny zdobywca nagród Grammy. To kolejny arcyciekawy projekt meksykańskiego perkusisty. Antonio Sanchez po ciekawym „Bad Hombre”  mierzy się teraz w projekcie realizowanym wraz ze słynnym, radiowym  big bandem West Deutsche Rundfunk.  Album  „Channels of Energy” zrealizowany z aranżacjami przygotowanymi przez szefa WDR Big Band, światowej sławy kompozytora i aranżera Vince’a Mendozę. Antonio Sanchez po rewelacyjnym albumie „Bad Hombre” – uwikłanym w karkołomne perkusyjne rytmy oraz elektronikę- powraca do formatu orkiestrowego, by pełniej zaspokoić aspekt swojej muzycznej i kompozytorskiej  osobowości.

Meksykański perkusista Antonio Sanchez znany jest przede wszystkim jako kompozytor ścieżki dźwiękowej do kultowego filmu „ Birdman oraz roli nadwornego muzyka zespołów Pata Methenty’ego. Swoje autorskie  albumy meksykański perkusista realizuje we włoskiej oficynie CAM Jazz Records. Wcześniejsze solowe nagrania dla tej wytwórni prezentowały zespołowe projekty Antonio Sancheza ( „Migration”, „Live in New York “, „New Life” oraz „The Meridian Suite”) oraz nowatorski „Bad Hombre” gdzie  elokwentny muzyk gra nie tylko na perkusji, instrumentach klawiszowych i elektronicznych, ale także udziela się  śpiewa.

 “Channels Of Energy” to inna bajka. To swego rodzaju niezależne, ale w pełni zsynchronizowane “trio”: kompozytor i perkusista Antonio Sanchez, mistrz aranżacji Vince Mendoza oraz orkiestrowy WDR Big Band. Niemiecka orkiestra radiowa jest dzisiaj jednym z najważniejszych big bandów, z którymi realizowane są liczne jazzowe projekty. To nowoczesny duży zespół, niezwykle elokwentny zarówno w jazzie jak i okolicach tej muzyki. Z najważniejszych sesji warto przypomnieć nagrania ( i albumy) zrealizowane przez NDR Big Band z  Joe Zawinulem (również aranżowane przez Mendozę) i  Maceo Parkerem. W zespole jest także szereg najwybitniejszych instrumentalistów takich jak gitarzysta Paul Shigihara, puzonista Ludwig Nuss, saksofonistka Karolina Strassmeyer, trębacze John Marshall   i Tom Walsh  czy saksofoniści Paul Heller i Olivier Peters . Mistrzem ceremonii jest tutaj Vince Mendoza – od dekad jeden z najbardziej pożądanych aranżerów i kompozytorów, którego zakres stylistyczny jest imponujący: od popu po jazz. To jego aranżacje oraz pomysły muzyczne realizowane są przez takich artystów jak Sting, Björk, John Scofield, Michael Brecker, Peter Erskine i wielu innych. Jego aranżacje znalazły się także na albumach Gary’ego Burtona, Jima Bearda i Jimmy’ego Haslipa.  Antonio Sanchez i Vince Mendoza pracowali wspólnie już w projektach Michaela Breckera, teraz powracają ciekawym,orkiestrowym albumem “Channels Of Energy”.

Dionizy Piątkowski