Legendarny saksofonista Charles Lloyd wydaje kolejny wolumen ze znakomitego cyklu „Trios”, którym prezentuje trzy, diametralnie różne w koncepcji oraz wizje autorskiego trio. „Chapel” – pierwszy album z tej serii –  saksofonista zrealizował z udziałem gitarzysty Billa Frisella i basisty Thomasa Morgana, kolejny „Ocean” z pianistą Geraldem Claytonem i gitarzystą  Anthonym Wilsonem, teraz odsłonę ma „Sacred Thread” z gitarzystą Julianem Lage i perkusistą Zakirem Hussainem.

 Charles Lloyd od dawna jest genialnym muzykiem, wizjonerem i wolnym duchem. Przez ponad sześć dekad, ten legendarny saksofonista i kompozytor dominował w  świecie muzyki, a w wieku 84 lat pozostaje u szczytu swoich twórczych możliwości.  Charles Lloyd wcześnie odkrył, jak bardzo improwizowane solo osadzone w oryginalnym kontekście, może skłonić do większej kreatywności i swobody wypowiedzi. Przez całą swoją karierę szukał alternatywnych sposobów na ukształtowanie swoich umiejętności improwizacji. Niespokojna twórczość Lloyda prawdopodobnie nie znalazła nigdzie indziej większego wyrazu niż w jego najnowszym arcydziele, ekspansywnym projekcie, który składa się aż z trzech albumów.

Wydawnictwo rekomenduje prestiżowa Blue Note Records  dokumentując tryptykiem kreatywność Charlesa Lloyda, jako poszukiwacza dźwięków budujących dzisiaj jazzową syntezę. Saksofonista i kompozytor jest nadal muzycznym wizjonerem, który od ponad sześciu dekad jest niekwestionowanym kreatorem jazzu.

Dionizy Piątkowski