Wbrew tytułowi albumu sesja kwartetu Chojnacki/Miguła nie jest li tylko kontemplacyjnym odniesieniem do dzisiejszego, nowoczesnego jazzu, lecz widomych znakiem przemian, jakie wnoszą w synkopowane brzmienia młodzi, polscy muzycy. Wartkie interpretacje ciekawych, autorskich kompozycji oraz jazzowy wigor stawiają album ‘Contemplation” w zaklętym zestawie interesujących płyt ostatnich miesięcy.

Contemplations” to projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: trębacza Jana Chojnackiego oraz pianisty Filipa Miguły. Do autorskiego kwartetu zaprosili kontrabasistę Bartka Chojnackiego oraz perkusistę Dawida Opalińskiego. By nadać brzmieniu mocnych, wibrujących barw zaprosili także gości: Jana Kantnera ( saksofon altowy), Adama Bławickiego ( saksofon tenorowy) oraz perkusjonistę Bartłomieja Pająka.

Inspirując się muzyką świata, nie zastanawiając się nad jej podziałami formalnymi, czerpią z niej i próbują połączyć w coś nowego i świeżego, z czym chcą się identyfikować, nie odcinając się jednak od korzeni jazzu, na którym się wychowali. Doświadczeni w wykonywaniu wszelkiego rodzaju muzyki: od jazzowego mainstreamu, poprzez współczesne jego odmiany, funk, groove, aż do hip hopu i reggae zaproponowali ciekawy- także brzmieniowo – projekt.

Dionizy Piątkowski