Jak ważne jest odnotowanie „feat. Patrycjusz Gruszecki” ukazuje ciekawy album „Łapacz Snów” zrealizowany przez lubińską formację Lub Jazztet. Znakomity polski trębacz, kompozytor i aranżer jest tutaj nie tylko solistą, ale także mentorem całego brzmienia albumu oraz formalnym przewodnikiem dla zespołu. Lub Jazztet to zespół muzyków z Lubina, którzy z pasją realizują swoje marzenia, sięgając po brzmienia klasycznego jazzu i jego okolic. Lub Jazztet tworzą : śpiewająca Berenika Ziąber, lider Mirosław Sanecki (saksofon tenorowy), pianista Konrad Stankiewicz, kontrabasista Bogdan Feliczak ( teraz także Janusz Lewandowski) oraz perkusista Jarosław Rybka. Dopełnieniem formacji dla sesji „Łapacz snów” jest udział trębacza Patrycjusza Gruszeckiego.
Tytułowy łapacz snów jest określeniem dla popularnego amuletu niektórych plemion Ameryki Północnej, pamiątką chętnie kupowaną w licznych sklepach dla turystów. Być może to nawiązanie do tradycji legło u podstaw budowania repertuaru albumu, bowiem w zestawie znalazły się przede wszystkim kultowe standadry jazzu ( „Walk Spirit, Talk Spitit”, „Inner Circle”, „Senor Blues”, „Softly as in a Morning Sunrise”), przebojowe piosenki sprzed lat („The Boulevard of Broken Dreams”, „Twe usta kłamią”, „Droga na południe”), kultowa „Miłość w Portofino” a nawet ludowe „Dwa Serduszka, cztery oczy”. Tytułowy „Łapacz snów” to wspólna kompozycja zespołu i Patrycjusza Gruszeckiego zgrabnie zamykająca cały, ciekawy projekt.
„ Łapacz snów” to wędrówka po dźwięcznych obrazach, pełnych przestrzeni i kolorów wyjaśnia genezę albumu Mirosław Sanecki – Zapewne wielu emocji i wzruszeń dostarczy piosenka „Miłość w Portofino” skomponowana przez legendarnego, nieżyjącego od 62 lat włoskiego piosenkarza i aktora Freda Buscaglione z polskim tekstem autorstwa Agnieszki Osieckiej To niczym nie zmącony sen złożony z jedenastu różnych opowieści o ludziach, ich uczuciach i dążeniu do szczęścia. Sen o marzeniach, które trzeba spełniać każdego dnia, by czuć się wolnym i szczęśliwym”. Różnorodny stylistycznie album (od jazzowego standardu po ludowe i latynoskie nastroje) przedstawia szeroki koloryt repertuarowy, ale i buduje ciekawe, kreatywne skojarzenia. Debiut formacji Lub Jazztet jest zatem szeroką prezentacją możliwości zespołu, doskonale odnajdującego się w każdej z zaproponowanych ( pewnie przez Patrycjusza Gruszeckiego) stylistykach.