Nową formułę dla swojego kwartetu wybrał Ares Chadzinikolau. Być może jest to efektem wielu, rozlicznych i ciekawych odniesień oraz artystycznych skojarzeń, jakim ulegał  realizując ciekawe, kreatywne i bardzo różnorodne projekty ( od solowych interpretacji klasyki Komedy po electro-nowoczesne brzmienia oraz niezwykle inspirujące solowe, improwizowane suity).

„Utopology” to kolejna, inna odsłona talentu pianisty, kompozytora i producent, który nie ubierając się w szaty lidera, pozwala wybrzmieć muzyce tworzonej przez artystyczny kolektyw. Bo kwartet jest tym szczególnym formatem dla zespołu, gdzie wzajemna współpraca, tolerancja dla indywidualnych pomysłów, poszanowanie improwizatorskich ambicji musi być poddane twardej i stanowczej, muzycznej dyscyplinie. Jest to w tym przypadku znamienne, iż rolę muzyków kwartetu Ares Chadzinikolau  powierzył …sam sobie !

To na wskroś   a u t o r s k i   album, gdzie Ares Chadzinikolau – kompozytor, lider i pianista ale nade wszytko producent i staje się  po stokroć multiplikowaną częścią zwartej całości budując brzmienie oraz stawiając artystyczne a priori  by pozyskać perfekcyjną, muzyczną fakturę. Trudno systematyzować brzmienie i muzykę JahAres Quartetu, bowiem jest w niej zarówno ogromny ładunek nowoczesnej elektroniki, progresywnego rocka, fusion, ale jest także nieskrywana tęsknota do jazzowej improwizacji oraz niezwykle ciekawe aranżacyjnie przygotowanie kompozycji. To kilkanaście zgrabnych kompozycji z wyrafinowanym brzmieniem zrealizowanym przez solistę- Aresa  z radosną energią  JahAres Quartet wpasowaną w nerwowość naszych czasów.

Dionizy Piątkowski